четверг, 11 февраля 2021 г.

11.02.2021 р.









Літературне читання

Марко Вовчок "Кармелюк"

2.     1.Знайомство з  фактами біографії  письменниці.




Прочитайте:

Марко Вовчок  народилася 22 грудня 1833 р. в с. Єкатерининському Орловської губернії  в Росії  в родині збіднілого дворянина. Її справжнє ім’я Вілінська  Марія  Олександрівна. Батько Марійки помер, коли вона була ще зовсім маленькою. Мати одружилася з поміщиком, який жорстоко ставився до своїх кріпосних (спогади про нього і його поводження з людьми стали матеріалом для її  творів..

Марія навчалася в жіночому пансіоні в Харкові, потім повернулася в Орел, де виховувала дітей
своєї тітки.

У 1851 р. Марія одружилася з О. Марковичем і виїхала в Україну,
де  вивчила українську мову, яку чула з дитинства у своєму домі (її мати любила народні пісні й часто їх співала).Збираючи фольклор в українських селах, Марія засвоювала наші  звичаї, обряди, побут. Страждання українських селян стали її власними. Майбутня письменниця усвідомлювала, що треба якось протидіяти рабству в закріпаченій Україні. Марія почала писати твори. Літературна діяльність письменниці веде відлік від 1856 р. Вона пише під вигаданим ім'ям — Марко Вовчок.

У 1857 р. в Петербурзі побачила світ збірка «Народні оповідання» Марка Вовчка, твори молодої письменниці здобувають велику популярність. Через два роки вона з чоловіком переїздить до російської столиці. У Петербурзі Марко Вовчок стає окрасою гурту українських культурних діячів.

У  1860  році  Марко Вовчок переїздить до Парижа, де проводить кілька років. Знання французької мови відкрили великі можливості для її письменницької діяльності у Франції: вона пише, перекладає. Деякі твори з «Народних оповідань» Марка Вовчка настільки полюбилися парижанам, що  витримали декілька перевидань. Це повість-казка «Маруся», яка видавалася у Франції 20 разів, нагороджена премією Академії Франції і стала класичним твором французької дитячої літератури.

     За кордоном Марко Вовчок прожила вісім років, потім повернулася до Петербурга, де провела наступні десять років. Тут були видані (у журналі «Отечественные записки») кращі її повісті російською мовою: «Живая душа», «Тёплое гнёздышко» та ін. У ці роки письменниця редагує журнал «Переводы лучших иностранных писателей», перекладає твори Ж. Верна, Ч. Дарвіна, Г. Андерсена.

За чітку громадянську позицію Марка Вовчка починають переслідувати, за повість «Кармелюк» її збиралися навіть притягнути до суду. Вона переживає душевне потрясіння, починає хворіти й покидає Петербург назавжди..
Кінець свого життя Марко Вовчок прожила на Кавказі. Померла письменниця 10 серпня 1907 р. в Кабардино-Балкарії — на хуторі Долинськ, що в межах міста Нальчик, де й похована.
 
     Марко Вовчок написала понад сто оригінальних творів і стільки ж перекладів. Письменниця перекладала з французької, німецької, англійської й польської мов. Серед перекладних творів — п'ятнадцять романів Жуля Верна. Французькою вона писала оповідання й казки. До найвідоміших творів російською мовою належать оповідання «Маша», «Игрушечка», повість «Живая душа». Саме українською мовою написані її найкращі твори: казки; повісті «Інститутка», «Кармелюк», «Маруся», «Гайдамаки»; збірка «Народні оповідання».

Перевірте себе, що ви запам'ятали? :

     - Коли народилася письменниця?

     - Яке її  справжнє  імя?

     - Де  народилася  Марко  Вовчок?

     - Скількома  мовами  вона  володіла?

     - Які  назви  творів  Марка  Вовчка  ви  запамятали?

А тепер прочитайте сам твір, починаючи зі сторінки 185 по 191.
















3.     Робота  над  змістом  повісті  (Підготовка  до тесту).

     - Де   відбувалися  події, описані  в  повісті?

     - Хто  головний  герой  повісті?

     - Які  думки  непокоїли  Кармелюка?

     - Куди якось  зник  Іван?

     - Про  які  дива  стали  говорити  люди  після  його  зникнення?

     - Чи  повірила  мати  Кармелюка  в  те, що  казали  люди?

     - Чому  одної  ночі  Кармель  зявився  вдома?

     - Що  сталося  тієї  ночі?

     - Чим  закінчилася  повість?


Дайте відповіді на запитання:

3.     Робота  над  змістом  повісті  (Підготовка  до тесту).

     - Де   відбувалися  події, описані  в  повісті?

     - Хто  головний  герой  повісті?

     - Які  думки  непокоїли  Кармелюка?

     - Куди якось  зник  Іван?

     - Про  які  дива  стали  говорити  люди  після  його  зникнення?

     - Чи  повірила  мати  Кармелюка  в  те, що  казали  люди?

     - Чому  одної  ночі  Кармель  зявився  вдома?

     - Що  сталося  тієї  ночі?

     - Чим  закінчилася  повість? 

     

Домашнє завдання:Читати виразно с. 185-191 

Я У СВІТІ

ПРОЧИТАЙТЕ С.82-85, 90.






















Комментариев нет:

Отправить комментарий

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ 2 КЛАС ЛІЦЕЙ "ПРОСВІТА" ЛМР 17.04.2023

  ЯДС Я У ЗООПАРКУ ПОДИВІТЬСЯ ВІДЕОУРОК І ВИКОНАЙТЕ ЗАВДАННЯ: https://www.youtube.com/watch?v=BBpn-Culuww&t=795s&ab_channel=%D0%92%D...